نوکارتو

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» هارد فورک: یک اتفاق خوب یا بد برای ارزهای دیجیتال؟

هارد فورک: یک اتفاق خوب یا بد برای ارزهای دیجیتال؟


در مقالات قبلی به تعریف فورک و انواع آن ،همچنین علت رخداد فورک پرداخته شد.در این مقاله به بررسی هارد فورک و انواع آن می پردازیم.مقدمه ای بر هارد فورک


هارد فورک یک اتفاق منحصر به فرد در حوزه ارزهای دیجیتال است که یک دیدگاه دو قطبی را در جامعه ارزهای رمزپایه ایجاد کرده است. برخی استدلال می کنند که هارد فورک ها نمایانگر یک نیروی منفی هستند که باعث ایجاد تفرقه و هرج و مرج می شود .در حالی که برخی معتقدند که اینها نوعی نوآوری در ارزهای رمزنگاری شده را نشان می دهند. در حالی که شایستگی هایی در هر دو طرف وجود دارد . مهم است که ابتدا مفهوم هارد فورک و چگونگی تأثیر آنها بر دنیای ارزهای رمزنگاری شده را درک کنیم.هارد فورک چیست؟


هارد فورک به این معنی است که وقتی تغییری در زنجیره بلوک رخ دهد ، غیرقابل برگشت خواهد بود. معمولاً به این دلیل است که تغییرات با نسخه های قدیمی بلاکچین سازگار نیستند. در نتیجه ، هنگامی که به روزرسانی یا تغییر در بلاکچین اعمال می شود ، نسخه جدید از بلاکچین اصلی فورک می شود و در واقع دو بلاکچین فعال وجود دارد . نسخه اصلی و نسخه جدید که دارای قوانین جدید است هر کاربری که مایل به اتصال به شبکه تازه انشعاب شده باشد باید به نسخه جدید ارتقا یابد.
هارد فورک Hard fork


هارد فورک هنگامی اتفاق می افتد که کد منبع اصلی بلاکچین برای افزایش ویژگی خاصی تغییر کند. فناوری بلاک چین ابتدا به عنوان فناوری زیربنای بیت کوین ، اولین ارز رمزپایه غیرمتمرکز ، تصور می شد. به طور کلی ، بلاکچین یک دفتر توزیع شده از معاملات است که داده ها در «بلاک» هایی ذخیره می شود که قابل تغییر نیستند. هر بلاک با هزاران تراکنش مختلف پر شده است که می تواند از کسی که یک فنجان قهوه با استفاده از بیت کوین (BTC) خریداری می کند تا یک هکر که به طور غیرقانونی چیزی را از وب تاریک خریداری می کند ، در بر گیرد.


جهت مشاهده ادامه مقاله به آدرس وب سایت فکت کوینز مراجعه نمایید.

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده