نوکارتو

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» استخراج یا ماینینگ ارز دیجیتال چیست؟

استخراج یا ماینینگ ارز دیجیتال 


استخراج، فرآیند ایجاد بلاکی از تراکنش ها است که باید به بلاک چین اضافه شود. استخراج کنندگان (ماینرها) با استفاده از زمان و قدرت محاسبه خود پردازش تراکنش ها و تولید بلاک ها را انجام می دهند.و در ازای بلاک تایید شده پاداشی دریافت می کنند.عوامل موثر بر درآمد استخراج ارز رمزنگاری


چندین فاکتور مهم در سودآوری استخراج نقش دارند که عبارتند از :


سخت افزار مناسب : ماینرها برای رقابت و موفقیت در استخراج ، باید از جدیدترین سخت افزارها برخوردار باشند. در طی چند سال تجهیزات می توانند از رده خارج شوند.


هزینه های برق : ضروری است که یک ماینر بتواند با کمترین هزینه ممکن از برق استفاده کند.


قیمت ارز دیجیتال : قیمت ارز مورد نظر در استخراج از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا ماینرها هنگام حل صحیح مسائل ریاضی مقدار مشخصی کوین دریافت می کنند. اگر ارزش ارز پایین باشد ممکن است در برابر هزینه های استخراج مقرون به صرفه نباشد.


سختی شبکه : سختی شبکه (difficulty) معیاری است برای استخراج بلاک بیت کوین یا به عبارتی فنی تر ، یافتن هدف است. زیاد بودن سختی شبکه به این معنی است که برای استخراج همان تعداد بلاک ، قدرت محاسباتی بیشتری لازم است و شبکه را در برابر حملات ایمن تر می کند.


نرخ هش : نرخ هش واحد اندازه گیری قدرت پردازش شبکه بلاکچین است. شبکه باید عملیات ریاضی فشرده ای را برای اهداف امنیتی انجام دهد. وقتی شبکه به نرخ هش 10 Th / s رسید ، به این معنی است که می تواند 10 تریلیون محاسبه در ثانیه انجام دهد. به عبارتی هش ریت به کل قدرت محاسباتی ترکیبی گفته می شود که برای استخراج و پردازش تراکنش ها در بلاکچین اثبات کار استفاده می شود . نرخ هش اغلب به عنوان معیار سلامت شبکه در ارزهای رمزپایه مبتنی بر اثبات کار استفاده می شود. هرچه میزان هش بالاتر باشد ، انجام موفقیت آمیز حمله 51٪ دشوارتر است. اما افزایش هش ریت با گذشت زمان همچنین می تواند به افزایش علاقه به استخراج اشاره داشته باشد . برعکس ، کاهش نرخ هش باعث می شود تا ماینرها از شبکه خارج شوند . زیرا دیگر امنیت شبکه برای آنها سودآور نیست.ماشین حساب استخراج ارزهای دیجیتال چیست ؟


ماشین حساب ماینینگ به شما امکان می دهد تا از میزان هش الگوریتم ها مطلع شوید .همچنین لیستی از سکه هایی که توسط این الگوریتم ها پشتیبانی می شوند ، پاداش های برآورد شده ، هزینه ها و سود برآورد شده برای شما را محاسبه می کند. پاداش برآورد شده با توجه به دشواری کنونی استخراج ، پاداش بلوک و قیمت فعلی سکه در بازار محاسبه می شود.چرا از ماشین حساب ماینر استفاده کنیم؟


برای اینکه بتوانید از تجهیزات استخراج خود بهترین استفاده را داشته باشید ، همچنین تخمین بهتری از درآمد استخراج داشته باشید لازم است که پتانسیل دستگاه ماینینگ خود را بررسی کرده و کورکورانه وارد این فرآیند نشوید. از این رو استفاده از ماشین حساب سودآوری ماینینگ ضروری است.چگونه با ماشین حساب ماینر بیت کوین کار کنیم و درآمد ماینر را تخمین بزنیم؟


در ابتدا از قسمت انتخاب ارز، ارز دیجیتال مورد نظر خود را انتخاب کنید.

سپس نوع دستگاه استخراج خود را از قسمت انتخاب دستگاه، انتخاب کنید.دستگاه ماینر می تواند از نوع ASIC، GPU و یا CPU باشد.

پس از انتخاب ارز و دستگاه،نرخ هش به صورت خودکار محاسبه می شود.

تعرفه برق مصرفی خود (خانگی،صنعتی و ….) را بر حسب وات وارد نمایید. برای اینکه بتوانید به لیست قیمتی برق دسترسی پیدا کنید می توانید به سایت رسمی وزارت نیرو مراجعه کنید.

در قسمت کارمزد استخر استخراج ، میزان کارمزدی که استخر از شما دریافت می کند را وارد کنید.

پس از آن با توجه به مقادیر وارد شده سود خالص ماهانه و درآمد ماینینگ برای شما بر حسب تومان و دلار محاسبه می شود.سه روش استخراج ارز دیجیتال


Pool mining

استخراج در استخر ساده ترین و سریع ترین راه برای شروع است. شما با دیگران کار می کنید. همه افرادی که در یک استخر استخراج می کنند موافقند که اگر یکی از آنها شماره نانس را پیدا کند ، پاداش ها را با همه به اشتراک می گذارند. اینکه هر چند وقت یکبار بلاک پیدا می کنید و جوایز مشترکی دارید به اندازه استخر بستگی دارد. با این حال ، همه استخرها یکسان نیستند. مواردی مثل اندازه استخر،حداقل پرداخت و هزینه استخر راباید قبل از عضویت در استخر در نظر بگیرید.


Mining

استخراج به تنهایی ممکن است ایده خوبی به نظر برسد. لازم نیست هیچ پاداشی به اشتراک بگذارید. شما فقط رایانه خود را روشن کرده و اجازه می دهید پول وارد شود .اما هنگامی که شما به تنهایی استخراج را انجام می دهید ، با دیگران رقابت می کنید و فقط اگر اولین نفر باشید که معمای ریاضی را حل کنید پاداش می گیرید. از آنجا که با یک شبکه بسیار گسترده از افراد و شرکت هایی که منابع زیادی دارند رقابت می کنید ، باید خیلی خوش شانس باشید. استخراج به تنهایی تنها درصورتی سودآور است که منابع زیادی در اختیار داشته باشید.مشکلاتی مثل نهویه ،گرمایش تجهیزات،سروصدا و هزینه های برق بالا و فضای مناسب در این روش وجود دارد.Cloud mining یا استفاده از استخراج ابری


استخراج ابری روشی ایمن برای ارائه دهندگان استخراج برای تضمین سود خود برای تجهیزات خریداری شده است. قیمت ارز رمزنگاری بر روی آنها تأثیر نمی گذارد زیرا آنها را پیش پرداخت می کنید. بنابراین ، هنگام خرید خدمات استخراج ابری ، دیگر نیازی به مقابله با مشکلی که در ساخت ریگ استخراج شما ایجاد می شود ، ندارید. در یک موقعیت ایده آل ، استخراج ابری سود کمتری نسبت به استخراج خودتان دارد. به جای استفاده از خدمات استخراج ابری ، می توانید فقط ارز دیجیتال بخرید.فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده